Balanitida: Mužský intimní problém

Balanitida je zdravotní problém, který se objevuje v oblasti mužských intimních partií. Jedná se o zánět žaludu a předkožky. Objevuje se u všech věkových skupiny, častěji však u mužů, kteří mají cukrovku, AIDS nebo poruchy imunity. Také se objevuje u těch, kteří mají předkožku zúženou. Naopak téměř nikdy touto chorobou netrpí muži, kterým byla provedena mužská obřízka. Jedná se o drobný chirurgický zákrok během něhož dochází k odstranění předkožky. Většinou se provádí proto, že nejde přetáhnout kůže přes žalud. Dalším důvodem jsou náboženské tradice a zvyky.

Příčiny a příznaky onemocnění

Nejčastěji se jedná o onemocnění bakteriálního, mykotického či virového původu. Někdy se může jednat i o neinfekční příčiny, pak je to většinou z důvodu alergického.

Mezi časté příznaky patří zarudnutí, skvrny, pocity pálení či svědění, otoky nebo se na kůži objevují bílé povlaky.

V případě výskytu některého těchto příznaků je vhodné navštívit lékaře specialistu. Jedná se o urologa nebo dermatoveneraloga.

Toto onemocnění s sebou přináší, kromě dyskomfortu, také riziko vzniku chronických zánětů nebo kožních změn, jež mohou ústit ke vzniku zhoubného nádoru na penisu.

Existuje prevence?

Velmi důležitá je intimní hygiena. Kvalitní hygienické přípravky nabízí e-shop gynella.com. Produkty zde nabízené obsahují kyselinu mléčnou, která pomáhá udržovat vhodné pH v oblasti intimních partií. Naleznete zde i speciální přípravky určené pro muže, které podporují léčbu infekcí v oblasti genitálu způsobených bakteriemi, kvasinkami nebo viry.

Velmi důležité je také se vyvarovat rizikovému sexuálnímu chování. Ideální je používání kondomu.

Balanitidu z důvodu alergického mohou způsobovat některé kosmetické přípravky nebo dokonce sexuální pomůcky.

Pro vhodnou léčebnou metodu je tedy potřeba zjistit příčiny vzniku těchto zdravotních obtíží. S tím bude nápomocen právě lékař.