Baterie do vrtaček

Elektrické ruční nářadí používají profesionální řemeslníci i domácí kutilové. V některých případech je ovšem nepoužitelné z důvodu chybějícího zdroje elektřiny. Ovšem i na stavbách nebo na zahradě nebývá vždy k dispozici elektrický proud. Proto se stále větší oblibě těší aku nářadí, které je na zdroji elektřiny nezávislé. V dnešní době jsou to nejen akumulátorové vrtačky, ale i aku šroubováky, aku pily a celá řada dalšího ručního nářadí poháněného baterií.

Baterie a akumulátory

Podle známého zákona schválnosti obvykle baterie doslouží právě během práce. Není to nic divného, neboť baterie a akumulátory jsou pouze spotřební zboží, jehož životnost je sice 4-7 let, ovšem po nabití vydrží jen určitý čas. Pro každého profesionála, ale i domácího kutila není nic horšího, než když musí čekat na znovunabití baterie či akumulátoru.

Nabíječka a rezervní baterie

Provozovatel obchodu baterie.cz, kterým je společnost AUTOKLUBY.CZ s.r.o., má ve svém sortimentu nejen baterie do aku nářadí známých i méně známých značek, ale i nabíječky akumulátorů do ručního aku nářadí. V nabídce obchodu jsou nejen baterie do vrtaček a ostatního aku nářadí od velkých hráčů na trhu. Jako jeden z mála se zaměřuje i na značky, které zatím nejsou v povědomí spotřebitelské veřejnosti. Přehledně uspořádanou kompletní nabídku baterií si můžete prohlédnout na webových stránkách společnosti AUTOKLUBY.

Znaky odcházejícího akumulátoru

Baterii či akumulátor můžete po vybití dobít na nabíječce, ovšem nikoliv do nekonečna. Obvyklá životnost baterií je 4-7 let, ovšem v jejím průběhu přestávají neustálé vybíjení a nabíjení snášet, čemž nelze zabránit. Jakmile začne docházet ke zkrácení doby práce na polovinu, je na čase koupit náhradní baterii. Snižování kapacity se také projevuje snížením výkonu aku nářadí. Profesionálové radí mít v záloze alespoň jeden rezervní akumulátor, aby člověk nebyl při práci zaskočen.