Buďte vždy vidět

Cestování či cykloturistika s sebou přináší nejen poznávání nových míst, lidí a zvyků. Je třeba myslet i na svoji bezpečnost. Mnohdy se na cesty vydávají celé rodiny a to nejen dospělí, ale i jejich nejmenší členové. Vždy je potřeba myslet na bezpečnost.

Na bezpečnost je potřeba myslet nejen při pobytu v přírodě, ale také během pobytu po silnicích.

Na kole či inlinech

Pokud vyrážíte na kole či bruslích, je potřeba myslet hned na několik chránících prvků, které zajistí vaši bezpečnost. Především je to cyklistická přilba, která je pro cyklisty mladší 18 let daná zákonem, pak je to celá řada chráničů a v neposlední řadě reflexní ochranné prvky a to nejen na oblečení, ale v případě cyklistů i na přední a zadní straně kola, pedálech a v paprscích kol. Vhodné je mít reflexní pásek i na přilbě.

Mezi základní pravidla bezpečnosti při pohybu na silnicích patří „Být viděn“. Svoji viditelnost můžete zvýšit hned několika způsoby. Jednak je to dobře zvolené oblečení a pak jsou to různé reflexní nášivky a doplňky, které se vyrábějí ze speciálních druhů materiálů.

Vaši větší viditelnost podpoří i reflexní vesta, která výrazně zvýší viditelnost za šera i za tmy a to díky odrazu světla zpět k jeho zdroji a to na poměrně velkou vzdálenost – až na 200 metrů. Řidiči tak poskytnete dostatek času na uzpůsobení rychlosti jízdy. Ideální je taková vesta, která kombinuje fluorescenční barvu a reflexní pruhy. Ta výrazně zvýší viditelnost.

Reflexní vesty Altima

Široký výběr vest nejen pro dospělé, ale i pro děti, nabízí e-shop altima.cz. V nabídce naleznete různé střihy, barvy i různé kombinace reflexních pruhů. Nabídky je uzpůsobena i malým zákazníkům. Reflexní vesty pro ty nejmenší jsou opatřeny nášivkami pohádkových postav, které vestu více zatraktivní a děti ji tam budou nosit s radostí.