Co dělat, pokud se vám stane pracovní úraz?

Práce může být někdy i velmi nebezpečná a pokud se vám stal pracovní úraz, nejste první ani polední. Pracovní úrazy jsou zcela běžné, ale mnoho lidí neví, jak postupovat, když se vám pracovní úraz stane. Víte o tom, že vám náleží za pracovní úrazy odškodnění? Nejedná se o žádnou dobrovolnost zaměstnavatele, ale o jeho zákonnou povinnost. Každý zaměstnavatel musí být pojištěný pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Peníze na odškodnění tedy jsou a pokud se zaměstnavatel vymlouvá nebo se vás snaží přesvědčit, že na nic nemáte nárok, nenechte se zastrašit, níže si představíme, jak při pracovním úrazu postupovat.

Postup při pracovním úrazu

Jako první je potřeba informovat o události zaměstnavatele a zajistit co nejvíce důkazů a očitých svědků. Jako důkazy jsou nejlepší fotografie Důkazy jsou potřeba v případě, kdy by došlo ke sporu se zaměstnavatelem. Poté trvejte na vypracování záznamu o úrazu, jedině díky němu můžete vyjednávat s pojišťovnou.

A co dále? Následně je nejlepší možností kontaktovat1. Zdravotní, jde o společnost, jejíž cílem je zajistit osobám s pracovním úrazem odškodnění, které jim náleží. Společnost se skládá ze zkušených advokátů, kteří se v oboru dobře vyznají a pomohou vám dosáhnout toho, na co máte nárok. Kolik to celé vlastně stojí? Vůbec nic. Nezaplatíte ani korunu za analýzy ani konzultace, odměnu si společnost vezme jen v případě, kdy dotáhne případ do konce a dostanete náležité odškodné. Nemáte tedy co ztratit. Společnost můžete kontaktovat buď na čísle 733 608 091 nebo přes její internetové stránky 1zdravotni.cz. Když se řeší odškodnění pracovní úraz, nezáleží na tom, jestli jste si ho způsobili sami nebo ne, máte na něj nárok a vzhledem k tomu, že se u vážných zranění pohybuje odškodnění i ve výši stovek tisíc až milionů korun, rozhodně byste ho měli řešit.