Co mají společného želvy a Hra o trůny? To prozradil sám George R. R. Martin

Nesmírně talentovaný autor George R. R. Martin stojí za vznikem série knih Píseň ledu a ohně, které vedly k tvorbě seriálu na HBO Hra o trůny, Ten se stal jedním z nejuznávanějších, nekvalitnějších a nejoblíbenějších seriálů vůbec. Věděli jste však, jak moc ho v jeho psaní inspirují jeho domácí mazlíčci, tedy želvy?

Nevídaná inspirace

V jednom rozhovoru George R. R. Martin prozradil, jak ho v tvorbě jeho knihy ovlivnily želvy, které měl jako malý. Inspirací mu byly v tvorbě Železného trůnu. Sám tvrdí: „Já miluji želvy, moje kariéra psaní začala ve spojitosti se želvami.“

Jak to celé bylo?

George R. R. Martin se v rozhovu zmínil, že jako malý bydlel v New Jersey v bytě, kde nemohli mít psa, ani kočku. Jediným domácím mazlíčkem, který byl povolený, byly právě želvy. Jako malý měl autor také svůj hrací hrad. A i když se o želvy řádně staral, bohužel brzy zemřeli. Jelikož si byl jistý, že nic nezanedbal, malý autor si představoval, že želvy zemřeli právě v boji o trůn, který byl v hradu. Tak vznikla fantazie Turtle Castle ještě mnohem dříve než autor začal psát své nejznámější knihy.