Desktopová, nebo webová aplikace: Které řešení je lepší?

Jestliže chcete zefektivnit procesy ve vaší firmě, pak budete potřebovat robustní aplikační vybavení. Po jaké variantě ale sáhnout? Poradíme vám v tomto článku.

Vývoj software na zakázku přímo pro vaší firmu otevře celou řadu nových netušených možností. Procesy ve vaší firmě se díky vhodné aplikaci zlepší a zefektivní. Než si ale vývoj webových aplikací na zakázku domluvíte s poskytovatelem, budete stát před důležitým rozhodnutím. Vyberete si desktopovou, nebo webovou aplikaci?

Desktopová, nebo webová aplikace?

Rozdíl mezi desktopovou a webovou aplikací je markantní. Ani ne tak v samotné funkcionalitě, jako v další vlastnostech. Jedním z nejdůležitějších parametrů při implementaci nové aplikace do vaší firmy je například pohodlnost používání. Desktopové aplikace přitom můžete používat jen na určitých zařízeních. Jsou totiž vyvíjeny pro jeden systém. Z jiných zařízení k nim tedy budete moct jen těžko přistoupit.

Vývoj webových aplikací na zakázku se tedy může zdát jako jasná volba. Kvalitně vyvinutá aplikace vám totiž nabídne mnohem více možnosti než klasická desktopová aplikace. Webová aplikace totiž běží přímo na serveru. To znamená, že nezáleží na tom, z jakého zařízení k ní vlastně přistoupíte. Stačí vám jen připojení k internetu.

Větší flexibilita

Díky tomu jsou webové aplikace velice dobrou alternativou ke klasickým desktopovým aplikacím. Můžete k nim totiž přistupovat z vašeho mobilního telefonu, počítače, tabletu a v případě potřeby i z dalších zařízeních (například z prohlížeče na vaší televizi). Možností, které vám webová aplikace nabídne, jsou zkrátka neomezené.

Abyste ale mohli z vaší firemní aplikace vymáčknout maximum, musíte si vybrat kvalitního poskytovatele. A tím je společnost Memos, která nabízí svoje služby jako je vývoj software Praha. Pokud ale nejste z Prahy, tak to vůbec nevadí. Aplikaci je možné vyvinout na míru přímo pro vaši firmu i v případě, že žijete i v zahraničí.