Hledáte vybavení pro svoji zubní ordinaci?

Zubaři pečují o náš chrup. Při své práci nepotřebují pouze zubní vrtačku, ale i celou řadu dalších důležitých přístrojů, o materiálu nemluvě. Kompletní nabídku pro vybavení nové zubní ordinace či pro doplnění té stávající nabízí e-shop jafadent.

Stomatologické přístroje

Základ každé ordinace tvoří zubní stomatologická souprava. Pro kvalitní, ale i pohodlnou práci zubaře je zapotřebí, aby byla souprava variabilní a nabízela různé možnosti jednotlivých nástrojů dle požadavků a preferencí lékařů. Samozřejmou součástí každé soupravy by měl být odsávací systém a plivátkový blok určený pro pacienty. Ideální je, pokud disponuje otočnou, odnímatelnou a sterilizovatelnou miskou. Pro ovládání všech funkcí stomatologické soupravy, ale i křesla, je ideální dotykový displej.Pantografické rameno s elektropneumatickou brzdou umožňuje nastavit pracovní polohu stolku lékaře tak, aby vyhovovala jeho pracovnímu prostoru.

Většina zubních ordinací také disponuje rentgenovými přístroji. Mezi další vybavení, která v zubní ordinaci nalezneme, patř amalgamátory s nastavitelnou dobou třepání, kompresory a odsávačky, sterilizátory na nástroje, mikromotorové nástavce s různými převody, polymerizační lampy nebo stomatologické židle určené pro lékaře či sestřičky. Tyto stoličky lze doplnit kruhovou opěrkou pro nohy, která usnadňuje pohodlné sezení během ošetřování pacienta.

Samozřejmostí je i celá řada osvětlení, které hraje velmi důležitou úlohu při zubních zákrocích.

Stomatologický materiál

Žádný zubní lékař se neobejde bez kvalitních přístrojů a nástrojů, ale důležitou součást výbavy každé zubní ordinace tvoří také stomatologický materiál, bez kterého by nebyla zubařská péče kompletní.

Mezi nejdůležitější druhy stomatologického materiálu patří výplně, kterých je v nabídce několik druhů, dezinfekční prostředky a to jak pro desinfekci nástrojů a přístrojů, tak i pro úklid ordinace nebo pro desinfekci rukou, fixační cementy nebo materiál spotřební.