Jak funguje PPC reklama?

Každý druh internetové propagace má jediný cíl, dostat na web co nejvíce návštěvníků. Návštěvnost je u webových stránek klíčová. Když na svém webu prodáváte produkty nebo služby, tak je každý návštěvník potenciálním zákazníkem. S vyšší návštěvností máte tedy i větší prodeje. Jednou z nejúčinnějších forem propagace je PPC reklama, která má řadu výhod.

PPC reklama

PPC reklama je cílený druh reklamy, kterou vídáte každý den. Ve vyhledávání má textovou podobu, v obsahu webů zase podobu obrázků, videoreklamy nebo prodejní reklamy s konkrétními produkty. Tyto reklama je specifická tím, že se u ní platí za uživatele, kteří na reklamu kliknou a dostanou se přes ní na vše stránky. Provozuje se na různých platformách, v České republice je však nejpopulárnější Google Ads, ppc seznam a také Facebook. Tato reklama je vhodná i pro nové weby, kterým se může v krátkém časovém horizontu postarat o stabilní návštěvnost.

Ačkoliv je PPC reklama mocným nástrojem na získání návštěvnosti, často jsou z ní uživatelé zklamaní a to proto, že ji zkouší svépomocí. Pokud s PPC propagací nemáte zkušenosti, vždy je lepší se obrátit na zkušenou marketingovou agenturu na Seoconsult.cz, která vám PPC propagaci zajistí. Domluví se s vámi na rozpočtu a dalších důležitých věcech. Udělá analýzu klíčových slov, aby vybrala vhodnou sadu slov, celou PPC kampaň správně nastaví a do několika dnů spustí. Po celý průběh bude kampaň spravovat tak, by měla pro web co největší přínos. Spolupráce je velmi transparentní a budete mít přístup k reklamnímu účtu i analytickým nástrojům, abyste mohli sledovat efekt propagace. PPC reklama je možnost, jak získat vysokou návštěvnost, ale vyplatí se spolupracovat s profesionály. Poradí vám i další způsoby, jak prodeje navýšit, populární možností jsou například google nákupy.