Jak objednat sanitku? V tomto článku vám poradíme

Nárok na převoz sanitkou zcela zdarma nemá úplně každý. V tomto článku se na toto téma zaměříme a ukážeme vám, jak se můžete nechat převést i vy.

Taxík, nebo sanitka? Volba se zdá být na první pohled jasná. Pro špatně se pohybující nebo jinak indisponované pacienty je ale ve většině případů mnohem lepší sanitka. Jak ji objednat a jaký typ zvolit? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Jaký typ sanitky zvolit?

K objednání sanitky Praha nejprve potřebujete zjistit, jaký typ se pro vás bude hodit. Obecně se setkáte pouze ze dvěma druhy – klasickou záchrannou službou a dopravní zdravotní službou. Záchranná služba je hrazená ze zdravotního pojištění. Mějte ale na paměti, že byste ji měli použít jen v případě náhlého neštěstí nebo akutních zdravotních problémů. V opačném případě sáhněte po dopravní zdravotní službě.

Sanitní služba Praha je zajišťována soukromými subjekty. Liší se ale i v tom, k jakému účelu se vůbec používají. Soukromá sanitka Praha slouží k bezpečnému převozu pacientů na plánované lékařské zákroky nebo na vyšetření. Převoz si navíc musíte předem objednat. Pokud tedy chcete bezpečně převést, pak neváhejte a kontaktujte svého ošetřujícího lékaře.

Jak objednat sanitku?

V případě pohybových problémů nebo jiných potíží by vám měl ošetřující lékař sanitku nabídnou automaticky. Pokud to ale neudělá, můžete s ním tuto možnost konzultovat. Pomyslnou vstupenkou pro vás bude příkaz ke zdravotnímu transportu, který vám váš doktor vystaví. V některých případech se ale může stát, že ani na váš dotaz tento dokument nevystaví. Existují tedy ještě jiné možnosti?

Ano, jedna stále existuje. Zavolejte do vaší zdravotní pojišťovny a u revizního lékaře si ověřte, jestli pro vás nemůže něco udělat. Pokud i přes odmítnutí ošetřujícího i revizního lékaře stále budete mít zájem, můžete si jej u soukromých služeb zaplatit. Ceny nejsou příliš vysoké. V některých případech jsou dokonce levnější než taxíky.