Jaké možnosti máte při výběru stínění do vašeho domu

Různé druhy stínění jsou skvělou možností, jak regulovat ve vašem domově sluneční svit, dopřát si více soukromí a chránit váš majetek. Z jakých druhů stínění si však můžete vybírat?

Venkovní typy

Zvolit si můžete z venkovních či vnitřních typů stínění. Jednou z možností jsou pro vás venkovní žaluzie, které skvěle regulují množství denního světla a ovlivňují teplotu v místnosti. Praktické je, že můžete využívat venkovní žaluzie ke stínění, ale stále v místnosti větrat. Při pořízování venkovních žaluzií máte na výběr z široké nabídky barev, tvarů lamel a manuálního či motorického ovládání. Zvolte si venkovní žaluzie praha a budete spokojeni.

A co venkovní rolety?

Druhou možností jsou venkovní rolety, které ocení všichni, kteří milují spánek v naprosté tmě. Venkovní rolety vytvoří v místnosti úplnou tmu, tudíž vás ráno sluneční paprsky z postele nevyženou. Chrání také okna před prudkým deštěm, UV zářením či kroupami. Dokáží také efektivně odradit nejednoho zloděje.

Markýzy

Hledáte-li možnost zastínění vaší terasy, popřemýšlejte nad pořízením markýzy. Ta vaší terase dopřeje stín a vy si zde můžete užívat nejen svou ranní kávu, ale i odpolední grilování s přáteli. Markýza vytvoří příjemný stín a ochrání vás před prudkými slunečními paprsky. Skvělým řešením jsou pro vás markýzy mladá boleslav.

Svislé fasádní clony

Třetí možností venkovního typu stínění jsou svislé fasádní clony, které mají i dekorativní prvek. Fasádu domu vkusně oživí a díky možnosti výběru různě perforované látky si zajistíte volitelnou viditelnost skrze clonu, či naprosté zatemnění.

Vnitřní typy stínění

Co se týká vnitřních typů stínění, mezi nejběžnější a nejčastěji užívané typy patří vnitřní žaluzie. Ty jsou vyráběny z hliníku a lákavá je především jejich nízká cena. Druhou možností je vnitřní látkové stínění, které zútulňuje místnost díky dekorativním prvkům. Velmi se hodí do ložnice, dětského pokoje či obývacího pokoje.