Jaké výhody mají šroubové kompresory?

Kompresor je v současné době považován už ve většině výrobních odvětví za samozřejmost. Neexistuje jen jeden typ kompresoru, ale celá řada. Liší se mezi sebou v mnoha aspektech a každý typ kompresoru má jiné použití. Pokud potřebujete malý kompresor, který budete neustále nosit s sebou, abyste ho mohli využívat pro drobné ruční nářadí, ideální volbou je pístový kompresor. Pokud však potřebujete kompresor, který bude využívaný neustále, bude pohánět i náročné stroje a je u něj požadavek na efektivní spotřebu, zvolte šroubový kompresor. Ten se nainstaluje na potřebné místo, odkud bude rozvádět stlačený vzduch přes potrubí.

Co byste měli o šroubových kompresorech vědět

Šroubové kompresory využívají šroubový mechanismus s kladným rotačním posunem. Jsou vhodné v průnyslu, kde je zapotřebí velký objem stlačeného vzduchu. Ve velkých společnostech může díky šroubovému kompresoru používat velké množství pracovníků pneumatické nástroje, od utahováků až po lakovací pistole a další. Stlačení vzduchu je v tomto kompresoru mnohem efektivnější než u pístového a neprodukuje zdaleka takové vibrace. Ačkoliv může být šroubový kompresor nonstop v provozu, při správné péči vám zajistí velmi dlouhou životnost. U tohoto kompresoru je také podstatě nižší hluk a ačkoliv je investice do něj vyšší, svými výhodami je tento kompresor bezkonkurenční.

Nákup šroubového kompresoru

Pokud je vaším cílem pro šroubový kompresor prodej, měli byste oslovit zkušeného specialistu, který vám zajistí kvalitní modely. Ideální volbou je česká společnost COMPRESSED GAS CZ s.r.o., která prodává vysoce kvalitní šroubové kompresory BOGE. Zajistí vám nejen prodej těchto kompresorů, ale postará se také o pravidelný servis a generální opravy. Opravy vám zajistí jak u kompresorů BOGE, tak i u dalších značek. Více informací se dozvíte přímo na webových stránkách společnosti kompresory-filtry-servis.cz.