Měření a zvyšování výkonu motoru

Tak jako u každého stroje, tak i u automobilu se s jeho přibývajícím věkem mění jeho provozní parametry. Ty se vyplatí sledovat, měřit a případně upravit tak, aby vaše vozidlo bylo stále v perfektní kondici. Pokud chcete mít jistotu naprosté legálnosti, objednejte se na chiptuning Praha ve variantě ATEST. Tato úprava motoru je schválena Ministerstvem dopravy ČR a její legální status je uznáván kdekoliv na světě. Oficiálnost provedení chiptuningu je dána zápisem do technického průkazu.

Co je chiptuning?

Je to zcela legální a oficiálně homologovaná metoda založená na využití dokonalých moderních přístrojů. Nejedná se o žádný zásah do řídící jednotky vozidla, ani o ovlivnění životnosti motoru či jiných parametrů. Cílem chiptuningu je zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. Tento efekt se projeví v lepší dynamice vozidla, aniž by se zkrátila životnost motoru. Nezhorší se ani emisní hodnoty, které po zákroku nadále odpovídají platným evropským normám. Zajímavým průvodním jevem chiptuningu je také snížení spotřeby pohonných hmot, které v ideálním případě může dosáhnout až 15%.

Podmínka provedení chiptuningu

Samotnému zásahu do motoru předchází pečlivá kontrola celkového technického stavu vozidla. Chiptuning lze provést na jakémkoliv automobilu bez ohledu na jeho značku, typ, stáří, pohon či další parametry. Pokud jsou při této kontrole odhaleny jakékoliv závady, musí se nejprve odstranit. Kontrola stávajícího skutečného výkonu motoru se provádí na válcové brzdě, což je jediný možný způsob, jak zjistit skutečné hodnoty.

Co je dobré ještě vědět?

Chiptuning je prováděn metodou Camp Performance Chiptuning. Výhodou tohoto zásahu je, že nově nastavené hodnoty lze kdykoliv vrátit na původní stav, neboť zákazník obdrží protokol v podobě grafu. Proto je možné provádět tuning motoru i o nově zakoupeného vozidla a pokud se na něm v průběhu záruční doby projeví nějaké závady, může si majitel vozu před garanční prohlídkou nechat přenastavit výkon motoru na původní hodnoty.