Mozaika, jak má být

Když se řekne mozaika, spousta lidí si vybaví ozdobné figurální motivy starověkých lázní v Řecku a Římě. Do dnešní doby se mozaiky příliš nezměnily, stále jsou to jednotlivé segmenty poskládané do určitého obrazce. Jenže dnes je mozaika samozřejmě modernější, můžete si vybrat z různých materiálů, někdo dává přednost sklu, jiný betonu a další nedá dopustit na přírodní kámen. Účel mozaiky je ale stále stejný, jde o okrasný doplněk, který se používá nejčastěji ve wellness centrech, bazénech a lázních.

Kde mít mozaiku doma

Stále častěji mozaiky ale využívají i lidé ve svých koupelnách a domácích parních lázních. Tyto prostory je třeba obložit, pokud ale nejsou pouze rovné, s klasickými obklady se složitě zachází, mnohem snáz obložíte kulatý sloup mozaikou než běžnými obklady. Mozaiky tak našly své místo i v domácnostech, objevují se v koupelnách, na toaletách, v domácích parních lázních, bazénech, ale i kuchyních. Někteří používají mozaiky i v exteriéru kolem venkovních bazénů, na terasách, v pergolách či venkovních kuchyních.

Vyberte si pro vás tu pravou mozaiku a ozvláštněte si váš interiér, mozaiky můžete použít v kuchyni, koupelně i na toaletě. Mozaiku dejte klidně na celou stěnu, nebo jako doplněk klasických obkladů, mozaiky se často používají k obložení sprchových koutů, kolem umyvadel, nebo za kuchyňskou linkou. Mozaiky se vyrábí v mnoha různých barevných provedeních a i s nejrůznějšími efekty. Vyberte si skleněnou mozaiku ručně malovanou, šrafovanou, perleťovou, kovovou, nebo kamennou z travertinu, říčních oblázků či betonu. Chcete-li jít cestou nejmenšího odporu, zvolte samolepicí mozaiku s 3D efektem, kterou můžete pohodlně nalepit na zeď i na starý obklad a obměnit tak jeho nevyhovující design. Navštivte internetový obchod RDkachle.cz a vyberte si pohodlně on-line.