Nádherné chorvatské ostrovy

Přemýšlíte kam na dovolenou k moři? Pokud nemáte ještě vymyšlenou destinaci, pak vám doporučujeme Chorvatsko!

Chorvatsko sice nepůsobí úplně originálně, ovšem my si dnes budeme povídat o Chorvatských ostrovech. Ty totiž mají stále co nabídnout a zcela jistě vás okouzlí nejen svou nádhernou přírodou, ale především možností nejrůznějších aktivit, které se na nich dají dělat.

Proč na ostrovy?

Chorvatské ostrovy nejsou turisticky tolik vyhledávanou destinací, jako zemské pobřeží je to dáno především o něco omezenější nabídkou ubytování na ostrovech a také trochu složitějším transportem na samotné ostrovy. Na ně totiž jezdí pravidelné lodní spoje, tedy velké trajekty, které vás přepraví i s vozem. Ty jsou zpoplatněny, ovšem nejedná se o nikterak vysokou částku.

Ostrovy nabízejí ubytování v klasických apartmánech, ovšem ten koho neoslovují apartmány Chorvatsko, může pro sebe najít naprosto jedinečné ubytování v kamenných domcích, ve kterých vám nebude vůbec nic chybět a budete mít veškeré soukromí, někdy dokonce i soukromou pláž.

Co dělat na ostrovech?

Díky své malé rozloze ostrovy doslova lákají k tomu, abyste jej celý prozkoumali. To můžete udělat na kole, v některých případech také pěšky, ale třeba také na kajaku. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste kompletní celý ostrov obepluli kolem dokola, vybaveni pouze spacákem a karimatkou, abyste mohli přespat, tam kde potřebujete? Nic romantičtějšího neexistuje!

Na jaký ostrov se vydat?

Na výběr máte z celé řady ostrovů. Chorvatsko ostrovy nabízí v podstatě na každém kroku. Tím nejslunnějším a nejzajímavějším je Hvar. Nabízí velké množství přímořských městeček, krásných míst a smaragdově modré moře.

Chybu neuděláte, ani když se vydáte na ostrov Mljet, který je téměř celý pokryt národním parkem, s neuvěřitelnou vegetací. Zajímavými sladkoslanými jezery, nádhernými útesy a krásným výhledem na nedaleké ostrůvky.