Nové generace přístrojů pro noční vidění

Puškohled se stal nezbytností a lov za horších světelných podmínek by bez něj vůbec nebyl možný. Jak je to s přístroji na noční vidění? Jaké jsou novinky na trhu a co na to legislativa?

Puškohledy a přístroje pro lov v noci

Puškohled umožní přesnější zaměření, usmrcení zvěře je proto mnohem rychlejší a lov je humánní. Pro bezpečnost a dokonalé rozpoznání cíle, je ale nutný přístroj určený pro pozorování zvěře v noci. Některé z těchto přístrojů jsou upraveny pro instalaci na zbraň.

Legislativou je zakázáno použití zbraně pro lov vybavené přístrojem pro noční vidění a zároveň zaměřovací osou. Takový přístroj je možné instalovat na zbraň jen v případě speciální výjimky. Výjimkou je lov přemnožené černé zvěře nebo škodné zvěře.

Noční vidění moderních přístrojů

Na trhu jsou k dostání nejrůznější přístroje na noční vidění. Rozdělit je můžeme do dvou typů. Noktovizory fungují na principu zesílení zbytkového světla. Předpokládají, že v místě nebude nikdy absolutní tma. Pak jsou tu termovize, které rozlišují tělesné teplo objektů a převádějí je na obraz. Používají se nejen v noci, ale i ve dne, když je zvěř ukryta například v houští. Přístroje na noční vidění PARD vynikají vysokou kvalitou zpracování a odolnými materiály. Je možné je použít ve dne i v noci.

Inovativní výrobce PARD nabízí mnoho modelů s pokročilými funkcemi. Termovizní zaměřovače řady SA jsou kompaktní a mají mimořádnou kvalitu zobrazení. Oblíbíte si je pro vysoký výkon i atraktivní cenu. Zaměřovač PARD SA 45 je z odolné hliníkové slitiny a poskytuje plynulý obraz. Je vybavený baterií s výdrží až 8 hodin, má nízkou váhu a malé rozměry.

Osaďte puškohled, je tu PARD 007

PARD 007 je možné použít jako pozorovací monookulár nebo připevnit na zbraň. PARD NV 007 je možné kombinovat s denním puškohledem a vznikne noční zaměřovač. Umožní pozorování v naprosté tmě do vzdálenosti 400 metrů. Přesná střelba s puškohledem je možná na 200 metrů.

Řada PARD 008 byla několikrát zdokonalena a inovována. PARD NV 008 je nejmodernější digitální zaměřovač pro použití ve dne i v noci. Model PARD NV008 LRF je doplněn i o laserový dálkoměr. Pro příští cestu do lesa si pořiďte nejen moderní přístroj na noční vidění, ale i přenosný posed. Zaručí skvělé výsledky za maximálního pohodlí.