Objevte méně známé krásy Chorvatska

Chorvatsko je cílem milionů turistů ročně, což někdy vede k přeplněným ulicím nebo oblázkovým plážím. Ovšem i Chorvatsko má tajemná zákoutí, která jsou turistům méně známá. To však neznamená, že jsou méně lákavá či úchvatná.

Vydejte se na méně známé chorvatské ostrovy

Hvar je proslulý svými třpytivými letovisky a nočním životem, ale na výběr je spousta dalších ostrovů – stejně krásných a okouzlujících, ale mnohem méně hlučných a přeplněných, například ostrov Cres. Ačkoli je to jeden z největších chorvatských ostrovů, je to také jeden z nejméně rozvinutých, se spoustou skrytých pláží, historických měst na kopcích a přímořských taveren místo nočních klubů. Zájezdy Chorvatsko nabízí i do dalších, méně známých, míst.

Vydejte se prozkoumat chorvatská města

Díky ikonickým městským hradbám a mramorovým ulicím je Dubrovník známý z dobrého důvodu. Ale rozhodně to není jediné chorvatské město, které stojí za prozkoumání. Zadar s jeho útulným bludištěm připomínajícím Staré Město a nepředvídatelnými uměleckými instalacemi podél jeho promenády. Jeden, Mořské varhany, vytváří hudbu pomocí vln, zatímco  Pozdrav slunci  je dílo, které ve dne sbírá sluneční světlo a v noci vytváří světelnou show na solární energii. Nebo je tu malebné město Rovinj na Istrijském poloostrově. Ačkoli jej nelze nazvat neobjeveným, může to být nejlepší místo na světě, kde můžete posedět u skleničky, na polštářích podél skalnatého pobřeží a sledovat západ slunce nad Jadranem. Počasí v Chorvatsku je ideální na různé aktivity.

Istrii lze zaměnit za Toskánsko

Se svými hodinovými věžemi v benátském stylu, středověkými horskými městy postavenými ze zlatého kamene, vinicemi, ochutnávkami olivového oleje a lanýžovým sýrem, Istrijský poloostrov připomíná svého blízkého souseda Itálii. Není divu, protože Istrie byla po většinu své historie součástí Itálie – italština je jejím druhým jazykem a mnoho znaků je v obou jazycích. Ačkoli pobřeží je poměrně rozvinuté a může být velmi turistické, vnitrozemská města a vesnice jsou klidná a rustikální.