Oplocení vašeho domu, zahrady či pozemku
3 prosince, 2018

Oplocení vašeho domu, zahrady či pozemku

By

Dostavěli jste právě dům, nebo jste koupili zahradu či se chystáte rekonstruovat stávající plot? Ochrana vašeho majetku je velice důležitá a nutná pro vaši bezpečnost. Proto zvažte, jaký plot je pro vás nejvýhodnější. Můžete zvolit plot dřevěný, drátěný, plastový, betonový, kovový nebo zděný.

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty jsou velmi oblíbené a setkat se s nimi můžete u rodinných domů a chalup na venkově, poblíž lesů nebo na horách. Působí příjemným a hřejivým dojmem, a navíc se jedná o ekologický materiál. Ovšem musíte počítat s vyššími nároky na údržbu.

Drátěné ploty

Jedná se o nejdostupnější a nejlevnější variantu plotu. Chybí jim ale estetická a bezpečnostní funkce. Mají využití zejména u stavebních pozemků a zahrad.

Kovové ploty

Kovové ploty jsou velmi elegantním řešením pro všechny typy budov, jako jsou – rodinné a obytné domy, školy, nemocnice, kina, jiné občanské stavby, sídla firem nebo průmyslové stavby. Mezi jejich hlavní přednosti lze uvést minimální údržbu, prestižní vzhled, snadnou montáž a jejich bezpečnostní funkci.

Inspiraci při výběru kovových plotů lze čerpat v sekci moderní kovové ploty fotogalerie, které najdete na webových stránkách různých prodejců a výrobců. Při výběru kovového plotu nezapomeňte na to, že tyto ploty na rozdíl od ostatních výše uvedených, mají vyšší pohledovou průhlednost.

Plastové ploty

Levné a současně ekologické. Vyrábějí se z odpadního plastu PET lahví. Výhodou je barevná a tvarová stálost, bezúdržbovost, široká barevnost, estetický vzhled a snadná montáž.

Betonový plot

Velmi odolné proti mechanickému poškození a přírodním vlivům. Jejich životnost je až 50 let. Poskytují bezpečnostní ochranu a mají nulové nároky na údržbu.

Zděné ploty

Na první pohled vypadají velmi efektivně. Jejich zdivo je možné kombinovat se dřevem, plastem i kovem. Vyšší cena je ovšem jejich nevýhodou.

Prev Post

Chybějící sluneční paprsky mohou způsobit…

Next Post

Umíte správně napsat životopis?

post-bars