Poblíž Karlštejna se dá strávit nejen romantický víkend ve dvou

Nikdo vás nebude rušit, můžete si užívat klidného prostředí povodí řeky Berounky a s ním spojených krátkých výletů, na nichž se dají načerpat nové síly pro život ve městě. A nesmíme jistě zapomenout ani proslulý hrad Karlštejn, jejž zde vybudoval sám císař Karel IV. Toulky napříč českou historií si můžete užít kdykoliv během sezony, určitě vás také nemine ochutnávka tradičního karlštejnského vína. Ten už jen vybrat termín – a nebojte, (nejen) z Prahy to budete mít opravdu blízko…

Zoopark nebo grilování, užijete si skvělý odpočinek

Více než čtvrtstoletí zkušeností, díky kterým vědí, čím zaujmout hotelové hosty, aby se sem rádi podívali třeba i příští rok. Hotel Karlštejn nabídne třeba prohlídku zooparku se lvem, tygrem nebo levhartem – a pro milovníky dalších exotických zvířat jsou tu i kočkodani nebo lamy.

Za pěkného počasí se nabízí i grilování, když pro změnu trochu zaprší, je připraveno relaxační centrum, kde nechybí ani finská sauna nebo fitness. V okolí hotelu je pak připravena naučná stezka, skanzen Solvayovy lomy nebo také pár cyklostezek, na nichž si procvičíte fyzickou kondici. Vlakem do Berouna? Proč ne!

Ideální místo pro dovolenou pro celou rodinu

Hledáte lokalitu, ve které si užijí dosyta malí i velcí? Pak je ubytování u Karlštejna jistě zajímavou možností. Rodinný pokoj samozřejmě nesmí chybět, pro výlet s těmi nejmenšími je zde pokoj nesoucí jméno královny Elišky, jenž nabízí postýlku pro dítě do tří let věku.

Centrum Prahy je jen zhruba 25 kilometrů daleko, a přesto si můžete užívat rajského klidu – třeba na velkém ostrově s altánem a grilem, kde čas rozhodně plyne o něco pomaleji než jinde. Zbývá už jen jediné, ověřit si, co všechno se na Karlštejnu změnilo od dob pozdního středověku, kdy zde vládli poslední z lucemburských králů a císařů…