Pojistka do práce: Na co slouží?

Chodit do práce je jedním ze základních lidských návyků. Pro některé lidi je to dokonce zábava, pro většinu pak nutnost. Vydělávat peníze je holt potřeba a tak zaměstnanecká fáze dřív nebo později v životě nikoho nemine. Zaměstnanecký poměr má svá práva a povinnosti. Ošetřuje ho Zákoník práce.

Jednou z povinností zaměstnance je uhradit zaměstnavateli vzniklou škodu v případě ztráty nebo poškození jemu svěřené věci či výrobku. V tomto okamžiku je výhodou mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. V opačném případě byste museli náhradu škody cvaknout ze svého.

Pojistka pro všechny

Jedná se o odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu, kterou lze sjednat individuálně, ale i jako hromadnou smlouvu. Výhodou tohoto produktu je široký rozsah pojistné ochrany. Varianta Standard se uzavírá bez zkoumání druhu pracovní činnosti.

Ochrana pro řidiče i piloty

ERGO pojišťovna nabízí i speciální tarif pro řidiče. Tarif Řidič PLUS je pak určen pro zaměstnance, kteří mají služební auto i k osobnímu použití, což se velmi hodí. Nikdy totiž nevíte, kdy vás na silnicích potká nějaký karambol, nebo vám auto někdo odcizí. Být preventivně připraven na každou situaci je záhodné.

Pojištění odpovědnosti má celosvětovou územní platnost, proto je vhodné i pro služební cesty. Uzavírá se za nízké spoluúčasti s možností volby. ERGO pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti jak pro zaměstnance, tak pro občany. Její exkluzivitou je pak pojištění odpovědnosti přímo pro piloty. V neposlední řadě je k dispozici pojištění majetku, kde si můžete volit mezi standardním a nadstandardním balíčkem.