Proč si založit offshore společnost

Podnikání bez nutnosti platit daně a s naprostou anonymitou jejího majitele. Zdá se vám to jako nesplnitelný sen? Omyl! Takovou společnost můžete mít klidně i vy.

Offshore společnosti a jejich historie

Jak již název napovídá, off shore (mimo břeh) společnost je taková společnost, která nesídlí na půdě své mateřské země. Historie tohoto chytrého způsobu vedení společnosti sahá až do historie staré Anglie, kdy tamní kupci zakládali sídla svých společností na ostrovech, které nespadaly pod korunu a tím pádem nemuseli hlavě království odvádět daně.

Tento princip se přenesl až do dnešních dob, kdy pro offshore společnosti platí od států, kde sídlí daňová optimalizace. V praxi to znamená, že se na ně vztahují speciální zákony, díky kterým mají minimální popřípadě i zcela nulovou daňovou povinnost a tak je jejich ekonomika mnohem efektivnější. Jejich majitelé jsou navíc k tomu chránění naprostou anonymitou, za což mohou poděkovat neveřejným rejstříkům.

Tyto skvělé podmínky pro podnikání nabízejí některé zahraniční státy, které mají svou jurisdikci nastavenou tak, aby byly co nejpřitažlivější pro zahraniční společnosti a především pro jejich kapitál. Mezi tyto státy patří Seychelská republika, Belize či Marschalowy ostrovy. Ve všech těchto státech platí zóna volného obchodu a tedy i příznivé podmínky pro společnosti.

Druh společností

Ještě předtím, že si budete svou offshorovou společnost zakládat, je dobré prostudovat si veškeré detaily spojené s tímto druhem společností, které nemusí být vždy nejlepší pro každý druh podnikání.

Pokud však neshledáte žádný problém, pak vám již nic nebude stát v cestě založit si svou vlastní International Business Company, na kterou se vztahují speciální zákony a výhodné podmínky pro jejich podnikání.