Prokrastinace: Co to je a jak se ji zbavit?

Slyšeli jste již o prokrastinaci? Prokrastinací se označuje chorobné odkládání úkonů, povinností a úkolů, které musíte splnit. Jelikož se vám zrovna nechce psát seminární práci, připravovat se na druhý den do práce nebo třeba jen splnit stále odkládané resty, začnete třeba koukat na televizi, dívat se na sociální sítě apod. Jednoduše začnete plnění úkolu odkládat.

Častá prokrastinace

Prokrastinace existovala již dříve a byla také hojně prováděna. Dnes však chorobné odkládání povinností dostalo svůj název, jelikož je prohlubována užíváním různých technologií, viz tablet, mobilní telefon či počítač. Většinou se týká mladistvých, kteří potřebují plnit úkoly do školy, učit se a zároveň využívají často svůj mobilní telefon. Prokrastinovat mohou doma, ale i ve škole.

Jak se ji zbavit?

Abyste se zbavili prokrastinace, musíte na sobě začít pracovat a jednoduše se do práce pustit. Myslete na to, že čím dříve budete mít úkoly a povinnosti hotové, tím dříve budete mít volný čas. Není nic horšího než tíživý pocit nevykonaných povinností, které jsou před vámi.