Řešíte náhradní plnění?
30 května, 2022

Řešíte náhradní plnění?

By

Pokud patříte mezi zaměstnavatele, kteří zaměstnávají nad 25 zaměstnanců, týká se vás náhradní plnění. Meli byste ze 4 % z celkového podílu vašich zaměstnanců zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Pokud tak neučiníte, měli byste náhradní plnění plnit jinou formou. Můžete ho plnit odvodem do státního rozpočtu nebo odběrem produktů nebo služeb od firem, které zaměstnávají více než 50 % zaměstnanců se zdravotním postižením.

Náhradní plnění má své výhody

Když zvolíte náhradní plnění, ušetříte na odvodu do státního rozpočtu a navíc získáte užitečné služby nebo zboží a nepřímo podpoříte zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Pokud si s náhradním plnění nevíte rady, obraťte se na portál SZZP.cz Jedná se o webové stránky Svazu zaměstnavatelů zdravotně postižených. tento svaz sdružuje fyzické i právnické osoby vytvářející chráněná pracovní místa pro zdravotně znevýhodněné osoby. .

Díky webu se snadno dostanete k firmám, které vám v rámci náhradního plnění zajistí celou škálu produktů a služeb. Může se jednat například o půjčování vozidel, ostrahu, dárkové předměty, reklamu, textil, opravy, IT služby a mnoho dalšího. Na webu mohou OZP najít nabídku pracovních míst, která jsou aktuálně volná. Co se týče členů SZZP, je jich mnoho a zajisté mezi nimi naleznete firmy, se kterými budete rádi spolupracovat. Velmi důležitá je také kalkulačka náhradního plnění, kterou na webu najdete. Mnoho lidí neví, jak velký podíl OZP by měli mít a díky kalkulačce si to mohou snadno spočítat. Když víte, o jak velkou částku jde, následně stačí vybrat služby, o které byste měli zájem. Následně stačí portál kontaktovat a on vám poradí a vytvoří nabídku na míru. Jestliže máte v oblasti náhradního plnění stále zmatek a potřebovali byste poradit, neváhejte se na portál obrátit a ochotně vám zde se vším poradí.

Prev Post

Kontejnery k pronájmu – zajistěte…

Next Post

3D tiskárnu můžete mít i…

post-bars