Stylové venkovní osvětlení

Pranostika sice říká: Duben, ještě tam budem, ale letos se počasí tváří přívětivě pro všechny, kteří mají rádi grilování, zahradní párty a posezení na terase s přáteli či rodinou. Máte už zahradní nábytek a jste přesvědčeni, že jste na nadcházející sezónu připraveni? Dny se sice prodlužují, pomysleli jste ale na to, jak budete na terase svítit? Návštěva se leckdy protáhne, obzvlášť, je-li venku teplo. Sedět potmě však není příliš příjemné, obzvlášť ne pro větší společnost. Postarejte se tedy o to, abyste na terase, zahradě či u altánu vytvořili to pravé prostředí pro posezení.

Čím svítit na terase

Základním osvětlením bývají nejčastěji nástěnná svítidla. Ta se používají na každé terase, která se nachází bezprostředně u domu. Podle velikosti terasy si zvolíte počet nástěnných svítidel a připevníte je na stěnu domu. Nástěnná svítidla se postarají o základní osvětlení na terase. Pravděpodobně však nebudou stačit, proto lze přidat zapuštěná svítidla do zdi, která mohou těm nástěnným pomáhat s poskytnutím dostatku světla. Velmi dobře vypadají také svítidla na zemi. Některá jednoduše postavíte, jiná lze zapíchnout do trávníku či záhonu a ještě další zapustíte do země. Vyberte si pro vás nejvhodnější způsob osvětlení, nebojte se ani divočejších kombinací. Důležité je, abyste měli kolem domu dostatek světla.

Altán a pergoly jsou skvělé v tom, že si můžete vybrat svítidlo stropní či závěsné a umístit ho na strop altánu, případně pergoly. Také na stůl můžete umístit stolní svítidla a nejrůznější lampy. Fantazii se meze nekladou, vybírejte proto podle vašeho vkusu. Pokud si nedokážete zahradní párty představit bez girlandy světelných lampionků či speciálních žárovek, pořiďte si je. Záleží přece především na tom, jak se zde budete cítit vy.