Svařujte rychleji – Jak fungují magnetické zemnicí, ukostřovací svorky?

Běžné svařovací svorky při práci někdy padají a občas chybně kostří. Když je uzemnění špatné, svářečka může zbytečně plýtvat energií, ztrácet výkon. Nedávnou novinkou jsou silné magnetické svorky, ukostřovací a zemnicí magnety. Svařujete? Čtěte dál.

Magnetické zemnicí svorky pro svařování využijete k rychlému ukostření a uzavření elektrického oblouku. Mají velkou magnetickou sílu. Spojení je pevné, což může ušetřit energii.

Jen otočíte kolečkem a silný magnet se přicvakne

Jak ukostřovací magnet použít? Svařovací magnet – upínač přiložíte k feromagnetické pracovní ploše a otočíte ovládacím kolečkem. Magnet se ke svařovanému materiálu nebo nosné konstrukci pevně přicvakne a svařovací obvod tak uzemní.

Stejně jednoduše svařovací magnet po dokončení práce zase sejmete. Pouze opět otočíte kolečkem a magnetická síla se vypne.

Dvě velikosti magnetů pro různé svařovací výkony

Běžně jsou k mání dvě velikosti a provedení ukostřovacích magnetů – magnetická zemnící svorka na sváření proudem 200 A, anebo větší svařovací magnet na sváření 300 A.

Svařovací magnety vyčistíte od prachu a špon

Magnetická síla zemnicích svorek se po otočení ovládacího kolečka deaktivuje. Díky tomu pak můžete magnet očistit od případného nachytaného železného prachu a špon.

5 výhod uzemňovacích magnetů na svařování

1) S použitím uzemňovacího magnetu je ukostření při sváření rychlé a spolehlivé.

2) Magnetickou sílu de/aktivujete ovládacím kolečkem.

3) Svařovací magnet pevně drží i na plochých a zaoblených plochách.

4) Díky možnosti vypnutí magnetické síly se zemnicí magnet dobře čistí.

5) Na výběr jsou velikosti pro 200A nebo 300A svařování.

Na svařování se hodí i magnetické úhelníky, podívejte se.