Zajistěte si kvalitní tlumočení pro vaši akci

Plánujete pořádat konferenci pro své zahraniční partnery? Nebo chystáte akci, která bude zahrnovat hosty ze zahraničí? Pak se rozhodně neobejdete bez kvalitního tlumočení. Jedině kvalitní tlumočení totiž zajistí, že mluvenému slovu na vaší akci bude rozumět každý host, včetně těch, kteří neovládají plynule cizí jazyk. A co je třeba v rámci tlumočení jakékoliv události zvážit?

Jakou aparaturu při tlumočení využít?

Pro zajištění kvalitního tlumočení je rozhodně důležité zajistit především vhodnou techniku. Bez tlumočnické techniky se málokdy lze obejít. Pokud se jedná o menší událost, tak většinou postačí běžný mikrofon, jenž poslouží k tomu, aby všemu rozuměli i hosté v zadních řadách. Další technikou, bez níž se většinou tyto události neobejdou, jsou projektory, sluchátka apod. Při větších akcích je vhodné kromě toho také využít led obrazovky, které umožní sledovat vše pomocí obrazovky i ze vzdálených míst. Nakonec by neměla chybět tlumočnická kabina, která dává prostor tlumočníkům. Každá akce je však často specifická, proto je vhodné se obrátit na odborníka.

Pronájem nebo nákup techniky?

Kromě potřebného technického vybavení musíte zvážit, zda je vhodnější variantou nákup či pronájem tlumočnické techniky. Rozhodnutí mezi těmito variantami není nikterak složité. Půjčení tlumočnické techniky se vyplatí zejména tehdy, pokud se chystáte akci pořádat jednorázově či pouze několikrát do roka. Kromě toho součástí pronájmu se stane odborná instalace tlumočnické techniky a personál firmy vám vše vysvětlí. Pořízení vlastního technického vybavení je pak vhodné zvolit v případě, pokud tuto techniku budete využívat pravidelně.

Bez tlumočníka se neobejdete

Nakonec je potřeba zajistit tlumočníka, který bude vše na akci tlumočit. Tlumočník je asi tou nejdůležitější součástí, na což je třeba myslet. Ideální volbou je zajistit si dva profesionální tlumočníky, kteří se budou při tlumočení střídat.

A na koho se při zajištění tlumočení obrátit? Pronájem tlumočnické techniky a profesionální tlumočníky vám dokáže zajistit česká firma Economic Service. Nákup tlumočnické techniky vám pak zajistí firma AVT Group, a to včetně odborné instalace.