Vybíráte dětské kolo? Sledujte jeho váhu i velikost
22 března, 2024

Vybíráte dětské kolo? Sledujte jeho váhu i velikost

By

Není vůbec snadné vybrat dětské kolo tak, aby vyhovovalo malému i většímu dítku po všech stránkách. Důkazem toho jsou děti, které pak odmítají na kole jezdit, a to právě proto, že se jim špatně jezdí, kolo je jim malé, je příliš těžké, nebo se jim jednoduše nelíbí vzhledově, a tak na něj nechtějí vůbec usedat. Jak tedy vybrat kolo vašemu milovanému potomkovi nebo vnoučeti, aby nezůstalo stát v garáži a dítě jej hojně využilo, dokud mu bude velikostně „sedět“? 

Zjistěte, jaká velikost dětského kola odpovídá vašemu dítku 

Aby se nám dětská kola lépe nakupovala, můžeme u prodejců najít rozdělení dle věku dětí, nebo dle velikosti kol. Kupříkladu na Bikero.cz najdete kola 14“, dětská kola 16“, dětská kola 20“, dále 24“, 26“ a junioská kola 27,5“. Další možností jsou lehká dětská kola a dětská elektrokola. Pro nejmenší pak sáhněte po kvalitním odrážedle, díky kterému se mu bude později snadno učit jízdě na klasickém kole, protože už bude znát rovnováhu, bude umět udržet balanc. Proto se ani nedoporučuje dětem po odrážedle kupovat pomocná postranní kolečka. Jízdě na dětském kole by se měly naučit jen s pomocí rodiče, začít šlapat a naučit se, jak získat rychlost. 

Vraťme se ale ke kolům. Jakmile znáte velikosti dětských kol, změřte vaše dítě. U některého výrobce totiž může ještě dle výšky dítka vyhovovat např. dětské kolo 16“, což je pro děti od 4 – 6 let, u některého výrobce ale už bude vhodná velikost 20“, což je kategorie 6 – 9 let. Je to jako, když vybíráte boty. U některého výrobce vám budou 43, u některého 42,5.  

Pokud není kolo dárek, vyberte jej s dítkem. Jen tak budete mít záruku, že se mu po estetické stránce líbí. Samozřejmě nabídněte jen kola, která vyhovují velikostně i váhou. U té se zastavme. Váha kola je podstatné pro pohodlnou jízdu. Kolo by mělo mít ideálně do 10 kg. Čím menší dítko, tím lehčí kolo. U velkých dětí už může mít kolo kolem daných 10 kg, ale čtyřletý potomek si mnohem lépe poradí s kolem vážícím kolem 6 kg. 

Podívejte se na kola pro děti i dospělé na Bikero.cz. Najdete zde jen kvalitní zboží, které je navíc často v zajímavé akci. Budete jistě spokojeni. 

Prev Post

Udělejte si pořádek v pracovně a…

Next Post

Ušetřete za jednorázové dětské plenky.…

post-bars