Buďte na zimu připraveni ke všem eventualitám v rámci koronaviru
1 prosince, 2022

Buďte na zimu připraveni ke všem eventualitám v rámci koronaviru

By

Ačkoliv konečně tato zima vypadá, že se nebude odehrávat ve světle koronavirových opatření, tak se také může situaci nepříjemně obrátit. Koronavirus, jak už bylo několikrát dokázáno, má nepříjemnou vlastnost mutovat a tvořit tak svoje nové odrůdy.

Zatím co do nynějška většina mutací znamenala slabší projevy, tak se situace také může někdy změnit. Proto rozhodně není od věci být připravený na to, co nás může čekat v následujících měsících. Jaká je ale prognóza kolem vývoje pandemie?

Prognózy jsou zatím pozitivní

Prognózy, které se točí kolem vývoje COVID 19 jsou zatím rozhodně těmi nejpříjemnějšími, které jsme mohli za poslední dlouhé měsíce slyšet. Ačkoliv se stane, že v některých lokalitách vznikne o něco agresivnější varianta koronaviru, tak nedochází k jejím šířením. Zdá se tak, že i tato varianta postupně svými genetickými změnami došla k tomu, že se snížily její účinky na lidský organismus. Díky tomu se tak nedá čekat, že současné mutace budou mít silné projevy. A co je nejdůležitější, díky zhoršené možnosti bojovat s organismem se snižuje i jejich schopnost šíření se.

Dostupnější a příjemnější testování

Jednou z nejjednodušších pouček, které vám může víceméně kdokoliv říct, je jednoduché „testujte se“. Ačkoliv už nejsou kolem infikovaných lidí ani zdaleka takové potřeby izolace, jako tomu bylo do nedávna, tak se stejně tak ale hodí vědět, že jste nakaženi. Oproti předchozím nepříjemným PCR testům jsou dnes dostupné antigenní testy ze slin. Ty se nejdříve začaly hojně užívat ve školách a následně také vstoupily do prodeje. Testování ze slin je rozhodně jednou z těch nejpříjemnějších variant testů na koronavirus.

Průkaznější jsou ale stále testy z nosu

Testování ze slin je mnohem příjemnější, ale bohužel také platí fakt, že je mnohem méně průkazné. Mnohdy se může stát, že vzorek z úst je smíšený a neprůkazný, zatím co vzorek z nosu nabídne naopak dostatečně průkazný test. Samozřejmě dnes není problém pořídit ani antigenní testy z nosu. Jednou volbou jsou přímo distributoři a specializované e-shopy, ale hojně jsou testy k dostání i ve většině lékáren.

Prev Post

Speciální výživa pro golfisty. Maximální…

Next Post

Přemýšlíte o zastřešené terasy? Přinášíme…

post-bars