Přemýšlíte o zastřešené terasy? Přinášíme vám tři zásadní fakta!

Zastřešení terasy je jedním z těch nejlepších způsobů, jak víceméně ze své terasy udělat celoroční místo, kde si můžete užívat odpočinku, zábavy nebo dokonce grilování. Jenže zároveň se také jedná o investici a v některých ohledech jsou jak střechy, tak i pergoly specifické.

V rámci dnešního článku se přitom podíváme právě na tato specifika. A ve střech zásadních bodech vám představíme to, s čím byste měli počítat v případě, kdy víceméně objednáváte jakoukoliv variantu pergoly či zastřešení.

Materiálů celá řada, nejsou ale vždy vhodné

Pro výrobku konstrukci i samotného zastřešení vám běžně společnosti nabídnout opravdu velké množství variant. Jenže bohužel se také stane, že se postupně bude výběr zužovat na základě toho, jaké jsou pro vás opravdu kvalitní možností. Kvůli tomu je tak zastřešení terasy ideální řešit s profesionály dříve, než se do jakékoliv objednávky nebo práce pustíte. V mnoha případech je také o to, že konstrukce může být pro nemovitost a její okolí nebezpečná, nebo příliš rozsáhlá a těžká.

Možnosti jak statických, tak i posuvných pergol

Mezi největší výhody, které nám pergoly na terasu mohou nabídnout, je především dovednost jak statické konstrukce, tak i instalace posuvných pergol. Mnohdy je volba spíše otázkou peněz a vašich preferencí nežli přímo toho, jestli se do daného prostoru hodí. Pro většinu konstrukcí je totiž pevná i statická pergola stejnou zátěží prostorově i techniky. Nemusíte se proto ani zdaleka bát toho, že pergola nebude pro vás tou nejvhodnější variantou.

Jsou odolné, ale pozor na některé věci

Pokud zvolíte posuvné pergoly, tak je potřeba počítat s některými vlastnostmi které mají. V zásadě jsou stejně kvalitní a většinou i odolné za běžných podmínek. V případě, kdy se ale řítí k vašemu bydlení například extrémní projevy počasí, už může být posuvná pergola v nepříjemném ohrožení. Právě kvůli tomu že je posuvná, je potřeba aby byl střešní materiál foremnější, a přitom i méně odolný. Za běžného provozu se ale nemusíte bát toho, že byste poznali jakýkoliv rozdíl. Běžná odolnost je totiž na velice podobné úrovni jak pro statické, tak i zatahovací varianty.