Fotopasti jsou účinnými pomocníky – kde pomáhají?

Bezpečnostní systémy pro váš dům či byt většinou stojí opravdu hodně peněz. Ne každý si může dovolit investovat do bezpečnostních kamer, monitoringu a dalších věcí. Většinou si pořídíte bezpečnostní zámky, možná přídavný zámek, kterým znesnadníte zlodějům přístup k vám domů. Ne vždycky je to účinné, dnes jsou zloději a jiní nenechavci velmi vynalézaví a umí spoustu věcí. Jak může právě tento přístroj pomoci chránit vás a váš dům či majetek? Je to jednodušší, než si možná myslíte. Tyto přístroje, ač ve skutečnosti nenápadné, vás v mnohém překvapí.

Když fotopasti mohou pomoci

Využil jsem fotopast k hlídání svého domu. Přemýšleli jsme s manželkou, co by bylo nejlepší, a přesvědčil mě kamarád myslivec, který měl s nimi bohaté zkušenosti. Koukali jsme na internet, hledali, zda skutečně může pomoci také nám, ohlídat dům, který je na konci ulice a už se dvakrát stal terčem zlodějů. Jednou je vyrušila pošťačka, podruhé se nedostali přes zámek na bráně. Původně jsme přemýšleli nad bezpečnostním systémem, ale ten byl nad naše finanční možnosti. Tak jsme hledali dál. Navštívil nás můj kamarád Tomáš, který je myslivec. Vyprávěl nám, jak měl v lese pytláky, kteří mu neustále škodili. Ten nás přivedl na nápad, jak ochránit dům“ vyprávějí manželé Poláčkovi.

Kamarád nám vyprávěl, že odhalil pytláky, kteří mu škodili asi dva měsíce. S pomoci fotopasti. Ta pořídila kvalitní snímky, díky kterým se policii povedlo najít dané pytláky, v jejich domě našli ulovená zvířata a pak už to šlo rychle. Líbilo se mi to, přístroj jsem pořídil také nám domů. Pečlivě jej nainstaloval, přečetl všechny rady a návody. Zatím ji máme asi pět měsíců a funguje dobře. Když někdo zvoní u dveří, ať už pošťák nebo jiný, udělá ostré fotky. Případní zloději tedy mají u nás utrum, hned je odhalíme“ popisuje spokojeně pan Poláček.