Jak by měl vypadat základní nástroj propagace?

Snažíte se podnikat, rozjíždíte svůj první podnik nebo hledáte chyby v propagaci, které by se měly napravit? Ať tak či onak, neměli byste zapomínat na základní nástroj propagace, který tvoří vizitky. Vizitka je jakýmsi základem, který by neměl žádnému začínajícímu podnikateli ani velké firmě chybět.

Osobní kontakt

Vizitku předáváte většinou osobně druhé osobě, která na vás díky vizitce získává kontakt a zároveň si připomene vaše jméno apod. Vizitky můžete nechat také u svých „děl“ či produktů, které jsou například vystaveny někde, kde vy nemůžete být. Vizitka je tedy základní informací o vás, kterou předáváte potencionálnímu zákazníkovi. Měla by mu připomínat, že by měl oslovit právě vás a také korespondovat se službami či výrobky, které nabízíte.

Návrh vizitky

Vizitku si po grafické stránce můžete navrhnout sami, ale můžete se poradit také s grafickým odborníkem, kterého zprostředkovávají mnohdy i tiskárny, ve kterých se vizitky tisknou. Vizitka by měla korespondovat svou grafikou s tím, na co se vaše firma zaměřuje. Pokud budete vyrábět boty pro baletky, asi si neuděláte vizitku barevnou, na které je samé ovoce. Myslete na to, aby byla vizitka vkusná a odpovídala vašemu záměru. Má oslovit, okouzlit, šokovat, představit jen vaše údaje? Vizitka vypovídá o vás a vaší firmě a je důležité, aby byla kvalitně zpracována, co se týká grafiky i papíru. Tisk vizitek vybírejte kvalitní. Takový nabízí například Printuj.cz, kde vám poradí i s návrhem vizitky.

Čemu se vyhnout?

Při tvorbě vizitky myslete na střídmost, neměla by být překombinovaná a hlavně by měla obsahovat vaše jméno, popřípadě vaši funkci ve firmě, kontakt na vás v podobě telefonního čísla, e-mailu či obojí. Vizitka je tím, co vás zastupuje a reprezentuje vaši firmu. Dbejte na to, abyste se mohli prezentovat i vizitkami, starají se o dobré jméno firmy.