Jak si pořídit ideální herní PC přesně pro vás

Stejně jako veškerá technika i PC sestavy se posouvají mílovými kroky ke stále vyššímu výkonu, rychlosti a rozlišení. I to je důvod, proč je třeba jednou za čas modernizovat svoje herní PC. Na výběru jednotlivých komponentů totiž záleží, jak dobře bude PC připraveno například pro hraní v rozlišení 4K. Aktivní hráči obvykle chtějí to nejlepší, a tak svoji volbu směřují do vyšší a nejvyšší třídy.

Koupit hotovou sestavu, nebo skládat?

Je tedy lepší vybírat celou sestavu, nebo po jednotlivých komponentech sestavu skládat? Jak pro koho. Ten, kdo sleduje nejnovější trendy a výrobky, si zvládne tu nejvhodnější sestavu poskládat sám. Pokud se však nevyznáte v hardwaru dostatečně, mohli byste neodbornou kombinací počítačových komponent složit nefunkční celek.

Rozhodnete-li se pro výběr celé sestavy, vsaďte na odborníky, v elektro řetězcích a velkých obchodech často najdete sestavy, které snad ani nikdo nevyzkoušel, protože jejich deklarovaný výkon neodpovídá realitě. Najdete-li si však obchod specializovaný na prodej herních PC sestav, můžete se spolehnout na jejich kvalitu, nebo máte často možnost nechat si sestavit herní PC na míru podle vašich potřeb.

Jak poznat tu pravou

Nejdůležitější je předem si určit, k čemu budete PC konkrétně používat, jakou částku do PC chcete investovat a v neposlední řadě také jaké hry a jak často hrajete. Je to důležité k tomu, abyste si mohli stanovit, zda máte vybírat z nižší či vyšší třídy herních PC. Nezapomeňte si však nechat vždy nějakou finanční rezervu také na nákup kvalitního monitoru a ostatního příslušenství.

Pozor na grafickou kartu, ta kvalitní patří mezi nejdražší komponenty každého kvalitního herního stroje. Jenže právě ona udává grafický výkon herní PC sestavy a tedy to, které hry zvládnete na PC hrát bez zasekávání. Neuděláte chybu s grafikou AMD ani NVIDIA. Oba výrobci produkují kvalitní grafické karty, záleží na ostatních komponentech, se kterými bude konkrétní grafická karta kompatibilní.