Jaké jsou výhody olejových barev? Není to jen jejich vůně

Olejové barvy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Znáte ale jejich výhody? Pokud ne, přečtěte si tento článek, kde je rozebíráme.

Dnešní doba nabízí spoustu možností. To samé platí i o malování. Můžete si vybrat z celé řady barev a zjistit, která vám vyhovuje nejvíce. Mezi nejoblíbenější ale dlouhodobě patří olejové barvy. Proč tomu tak je a v čem tak vynikají?

Krásná vůně

Rozetřít olejové barvy na malířské plátno je požitek. A to nejen citový, ale především čichový. Olejové barvy totiž vynikají specifickou vůní, která povýší každý ateliér na novou úroveň. Tyto barvy ale nejsou oblíbené jen kvůli tomuto výraznému prvku. Hlavním důvodem je jejich jemnost, plasticita a přirozenost, s jakou odráží světlo.

U ostatních typů barev není úplně běžné, aby se s nimi dalo dělat úplně všechno. Olej je ale úplně jiný. Umožňuje vám totiž pracovat způsobem, jaký si sami vyberete. Není problém namíchat vybraný odstín a pracovat s plochami. Můžete ale malovat i tak, že spolu odstíny smícháte přímo na malířském plátně. Olejové barvy vám v tomto dávají naprostou svobodu.

Pomalé schnutí

Jednou z identických vlastností olejových barev je jejich pomalé schnutí. Nedá se říct, jestli se jedná o výhodu, nebo naopak nevýhodu. To si musí určit každý sám. Pro začátečníky se ale může jednat o překážku. Pomalé schnutí jim totiž zabrání v rychlejší práci, ke které řada z nich tíhne. A to může vést k nenávratnému poškození vašeho díla. Rozhodně se ale nejedná o něco, na co byste si postupem času nezvykli.

Olejové barvy jsou zkrátka médiem, s nímž si užijí spoustu zábavy začátečníci i pokročilí. A pokud chcete vědět, kde nakoupit kvalitní set za dobré ceny, zamiřte na eshop Vytvarne-potreby.eu. V nabídce naleznete celou řadu olejových barev, od jednotlivých barev až po sady za zvýhodněné ceny. Stačí si jen vybrat a začít malovat.