Na co musíme myslet při výběru parfému?

Vůni parfému nelze posoudit na první dojem. Každá vůně se pomalu a postupně rozvíjí a mění. První dojem tedy může být často klamný. Tato vlastnost je dána zastoupením jednotlivých částí parfému, jež neuvolňují své vonné esence naráz, ale pomalu a postupem času. Složení (kompozice) parfému se dělí na tři části – hlavu srdce a základ.

To vše bychom měli mít na paměti, pokud si chceme vybrat takový parfém, který nám bude příjemný.

Hlava parfému

Toto je část parfému, kterou cítíme ihned po jeho aplikaci. Podle ní se většina z nás rozhoduje, zda je vůně příjemná či nikoli. Zde bývají ingredience velmi intenzivní, ale rychle odezní. Mezi nejčastější složky patří především citrusy, jež jsou velmi šťavnaté a výrazné. Nalezneme je především u vůní jarních či letních.

Srdce parfému

Je tvořeno látkami středně prchavými a rozvoní se několik minut po odeznění hlavy. Je cítit delší dobu a určuje charakter vůně. Podporují jej aromatické esence. Mezi nejčastější ingredience patří květiny, z nichž vyniká růže, kosatec či jasmín.

 

Základ parfému

Tato část se rozvoní jako poslední. Obsahuje látky pomalu prchavé, ty jsou pak cítit nejdelší dobu. Zde nalezneme nejčastěji dřevité, cypřišové nebo orientální tóny. Patří mezi ně především pižmo, vanilka či kadidlo.

Jaký parfém si pořídit?

Můžete si pořídit značkový parfém, který však často bývá velmi drahý, nebo můžete sáhnout do nabídky imitace parfémů, jež naleznete v e-shopu esensino.cz. Naleznete zde parfémy, které čerpaly inspiraci mezi světovými vůněmi. Všechny nabízené vůně jsou skladem a ihned připravené k expedici.

Pokud se zaregistrujete získáte navíc další výhody. Včas dostanete informace, které vám umožní objednat si parfémy v akci a vy si tak budete moci užívat vůně, které milujete a to za velmi přijatelných cen.