Notebook nebo stolní počítač?

Téměř v každé domácnosti dnes nalezneme počítač nebo notebook. Každý z nich nabízí svému uživateli některé z výhod.

Proč si pořídit stolní počítač?

Svému uživateli nabízí vyšší výkon a nižší pořizovací cenu. Má větší možnost chlazení a to jak pro procesor, tak i pro celou skříň a to v podobě výkonných větráků. V případě poruchy není tak problematická výměna komponentů. Je – li zajištěno dobré chlazení, bude mít delší životnost.

Má však vyšší spotřebu proudu, nelze jej přenášet, zabírá větší část pracovního stolu, pokud není pro stolní počítač přímo uzpůsoben. Je závislý na elektrickém proudu a je k němu potřeba celá řada periferií, s nimiž se spojuje i větší množství kabeláže.

I notebook má své pro a proti

Notebook má menší prostor pro uložení komponentů a chlazení, díky čemuž částečně nabízí i slabší výkon.

Velkou výhodou je jeho přenosnost, je úsporný a můžete jej uložit kamkoli. Díky tomu je, v případě potřeby, snadnější i oprava notebooku. Ani na stole nezabere mnoho místa, není potřeba klávesnice ani monitor. Další výhodou je absence celé řady kabelů, bez kterých se u stolního počítače neobejdete. Díky baterii není potřeba stálé připojení do sítě. Notebook se tedy dá velmi lehce využívat i na cestách.

Servis Asus i dalších značek zajistí rgservice.

Při výběru mějte na paměti

Než se pro jeden z nich rozhodnete, popřemýšlejte o několika důležitých „maličkostech“. V první řadě je to způsob využívání. K čemu techniku budete potřebovat? Jste náruživý hráč počítačových her a většinu volného času trávíte u nich? Potřebujete pracovat v náročnějších grafických programech? Pak dejte přednost klasickému stolnímu počítači.

Často cestujete a chcete mít svého „mazlíka“ stále při ruce, potřebujete pouze brouzdat po internetu a vyřizovat e-maily či další elektronickou poštu? Pak je pro vás vhodný notebook, který vystačí i pro jednodušší hry.