Vlastní podnikání na dosah ruky

Určitě se mezi námi najde pouze malé procento lidí, kteří ještě nikdy nepřemýšleli nad tím, jaké by bylo založit vlastní společnost, která by vytvářela hodnoty dle vašich představ a plánů. Od takových snů se pak ale většinou rozhodneme upustit, protože jednoduše nevíme, jak na to. Proces vedoucí k založení společnosti se leckomu může zdát příliš složitý. Dnešní trh nám ovšem poskytuje dostatek možností, jak se k vlastnímu podnikání přiblížit o dost rychleji a jednodušeji. Pokud vás tato problematika opravdu zajímá, rozhodně pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jak dnes můžete začít podnikat na vlastní pěst?

  • založením společnosti
  • odkoupením již existující společnosti

O první zmíněné možnosti se nemusíme nějak dlouze rozepisovat. Právě tento úkon se totiž stává základním kamenem úrazu, který mnoho lidí od realizace svých plánů nakonec odradí. Proces se dá popsat jako běh na dlouhou trať, který navíc obsahuje velké množství překážek, kterých je výhodnější se raději vyvarovat.

Druhou možností, která je daleko jednodušší, ale mnohým lidem stále uniká, je odkoupení již existující společnosti. Prodej s.r.o. je zprostředkováván pomocí specializovaných webových stránek a výběr je skutečně široký. Nabídka čítá společnosti s plně zaplaceným základním kapitálem ve výši 200 000, 500 000 a 1 000 000 Kč, takže je čistě na vás, jakou cestou se rozhodnete vydat. Vše samozřejmě bude záviset také na konkrétních plánech daného člověka, takže si vše důkladně promyslete a na základě toho pak jednejte.

Žádné další služby nejsou potřeba

Vydat se touto cestou přináší nejen benefity z pohledu ušetřeného času. Dále se pak zbavujete povinnosti objednání dalších služeb, příplatkových nepovinných služeb (sídlo společnosti, změna zakladatelské listiny, EXPRESS převod společnosti do druhého pracovního dne). Vše je zkrátka naprosto uzpůsobeno potřebám každé z vás. Pořád ještě máte nad čím přemýšlet?