Perský koberec je dobrou investicí

Orientální a perské koberce bývaly už od pradávna chloubou mnoha rodin, zejména v Orientu. Lidé si již od nepaměti pokrývali podlahy svých příbytků měkkými koberci a využívali jejich jedinečné vlastnosti. Hřály od země, chození na boso bylo velice příjemné a v neposlední řadě pomáhaly dotvářet v obydlí příjemnou atmosféru a pocit útulnosti. I dnes jsou koberce v kursu, přestože jim konkurují nejrůznější moderní podlahové krytiny. Jedničkou mezi koberci stále zůstávají ručně vázané orientální a perské koberce.

Proč jsou perské koberce tak výjimečné?

Díky svým kvalitám a originalitě může být perský koberec pro vás skvělou investicí, která bývá předmětem dědictví. Již v minulosti byly perské koberce považovány za cenné zboží, jehož hodnota časem ještě stoupala. Peršan, jak se již všeobecně vžilo, je mimořádně kvalitním kobercem díky ruční výrobě, jejíž postupy se v tradičních zemích předávají z pokolení na pokolení již po dlouhá staletí. I proto se výroba peršanů neustále zdokonalovala, takže ani na první pohled dokonalé napodobeniny se pravému peršanu nemohou vyrovnat. Originalita a mimořádná kvalita orientálních a perských koberců je ceněna i dnes. Chcete-li si perský koberec pořídit jako investici, která bude ve vašem interiéru opravdovým skvostem, stačí si koupit i malý rozměr.

Kde lze koupit kvalitní peršan?

Rozhodně se vyhněte různým překupníkům a neprověřeným obchodům. Jistotu budete mít v prověřeném kamenném obchodě, který najdete pod názvem Buchara v pražské Londýnské ulici. Tato prodejna se nachází pouhých 100 m od stanice metra C – I.P.Pavlova. Za více než 20 let působení na českém trhu s koberci získala mnoho cenných zkušeností. Dnes orientální a perské koberce vyrábí i dováží. Největší kvality dosahují zejména ručně vázané koberce z Íránu, Afghánistánu, Pákistánu či Nepálu. Vyrobeny jsou z přírodních materiálů, převážně kombinací bavlny, vlny a hedvábí. Prodejna Buchara vystavuje ke každému peršanu certifikát pravosti, takže budete mít jistotu své investice.