3D tiskárnu můžete mít i doma

Snad každý den můžeme slyšet fascinující zprávy, které se týkají 3D tisku. Za pomoci 3D tisku se vytváří části lidského těla, domy, komplikované součástky, mosty a dokonce i potraviny. Tato technologie zcela změnila svět. Pokud byste v minulosti uvažovali o něčem podobném, bylo by to pro mnohé sci-fi, nyní je to realita. 3D tiskárny se mezi sebou liší svou velikostí i tím, z čeho a jakým způsobem tisknou. Některé druhy 3D tiskáren si můžete dokonce i pořídit domů.

Začněte s 3D tiskem

Nejrozšířenější jsou FDM 3D tiskárny, které tisknou aditivní metodou za pomoci filamentů. jejich ceny nejsou vysoké a můžete si s nimi vytvořit velmi levně nespočet výtvorů. Také jsou velmi dostupné SLA 3D tiskárny, ty zase tisknou tak, že za pomoci UV laseru vytvrzují fotosenzitivní pryskyřici. Oba druhy tiskáren můžete výhodně pořídit v eshopu eshop.sharplayers.cz. Jedná se o specializovaný eshop, ve kterém si koupíte vše, co potřebujete pro 3D tisk. Opravdu vám nebude stačit jen samotná 3D tiskárna, je třeba mít dostatek materiálů pro tisk.

Také je zapotřebí příslušenství pro 3D tiskárny. Zahrnuje tiskové podložky, adhezivní přípravky pro 3D tisk, ochranné pomůcky, příslušenství pro čištění a mnoho dalšího. Eshop je velmi přehledně rozdělený, takže zde najdete snadno a rychle vše, co potřebujete. Sortiment je také podrobně popsaný, abyste věděli, že vybíráte správně. Některé části 3D tiskárny se mohou častým používáním opotřebit nebo poškodit. V eshopu si naštěstí můžete pořídit náhradní díly, od elektroniky pro 3D tisk až po extrudery, hotendy, nebo díly podle značky vaší 3D tiskárny. Nabízí se vám také konstrukční díly a vše pro vybavení vaší dílny. Zajímavým úvodem do světa 3D tisku mohou být také 3D pera, která zajisté podpoří vaší kreativitu. Inspirujte se nabídkou eshopu a pokud ještě 3D tiskárnu nemáte, je nejvyšší čas si tuto technologii pořídit.