Dobrá příprava na pracovní pohovor vám může zajistit nové pracovní místo

Úspěšně jste se prokousali přes všechna výběrová řízení pro nabídka práce Most a nyní vás již od získání vysněné práce dělí pouze pracovní pohovor, který je poslední překážkou. Jak se na něj připravit, aby zvýšil vaše šance na přijetí do nového zaměstnání? Pomoc nabízí portál hitprace.cz.

Kdo je připraven, není zaskočen

Vždy si dobře pročtěte inzerát a ujasněte si všechny podmínky, které obsahuje či nabízí. Většina firem má svůj web, projděte si jej a zjistěte si o společnosti co nejvíce informací.

V předvečer pohovoru si připravte vhodné obleční. Mělo by odpovídat pozici, o kterou máte zájem. Důležité je i plánování cesty. Pokud to lze, zajděte se předem podívat, kde přesně má firma své sídlo. V případě, že jedete mimo město, dejte si dostatečnou časovou rezervu. Vhodné si je uložit nějaký telefonní kontakt, v případě, že se objeví jakýkoli závažný problém a vy se na pohovor nemůžete dostavit včas. V areálu společnosti pozdravte každého, nikdy nevíte, koho zrovna potkáte.

Průběh pohovoru

Během pohovoru má personalista za úkol zjistit co nejvíce o vašich zkušenostech a pracovních dovednostech. Jeho prioritou je posoudit, zda nabídka práce Prostějov je pro vás vhodná a zda vaše dovednosti, zkušenosti a znalosti odpovídají náplni práce.

Na jeho otázky odpovídejte srozumitelně, neskákejte mu do řeči. Sebedůvěra ji jistě dobrá věc, ale ukazujte ji s mírou.

Nejčastěji zjišťuje základní údaje o vás, zda znáte svoje silné a slabé stránky, proč jste si vybrali právě tuto pracovní pozici, co můžete společnosti nabídnout, proč by si měli vybrat právě vás, co od nové pozice očekáváte, jaká byla nebo je vaše pracovní náplň v předchozím či ještě stávajícím zaměstnáni, jak vypadal váš typický pracovní den, kdy můžete nastoupit a jaké si představujete finanční ohodnocení. Odpovědi na tyto otázky si můžete rozmyslet předem.