Máte doma milovníka mysteriózních a fantasy titulů? Tyhle knížky rozhodně musí přečíst!

Fantasy svět je pro knížky doslova jako dělaný. Nejsou tady žádné limity v tom, co se smí a nesmí, můžeme naprosto dokonale popsat přírodu, postavy a prostory tak, jako bychom to nemuseli ani při moderních trojrozměrných animacích zvládnout.

Zkrátka, pokud jsou v nějakém žánru publikování fantasy a mystéria doslova jako doma, tak je to právě knižní tvorba. Přitom se můžeme dost často potkat s díly, která jsou doslova kultovní a dokázala si získat po celém světě miliony fanoušků. A některá z těchto děl si představíme právě dnes.

Mistr v ohýbání historických dat

I takto se velice často přezdívá Danu Brownovi, který je autorem celé řady oblíbených knížek s Robertem Langedonem. Rozhodně se jedná o jednoho z autorů, který v databázi spisovatelů patří mezi ty nejzajímavější jména ve světě mysteriózních zápletek. Ve svých příbězích velice dobře pracuje s historickými daty, která si ani tak neohýbá, jako spíš interpretuje podle své představy.

Ve finále je potom čtenář až udivený tím, jak neuvěřitelně to všechno do sebe ke konci příběhu zapadá. Mnohá jeho díla jsou navíc i zfilmovaná, a to dokonce s hvězdným Tomem Hanksem. Inferno ale doporučujeme přečíst, protože končí zcela jinak, než film!

Kultovní knížka Duna

Duna je román, který se pohybuje mezi mnoha žánry. Nejspíše by se dal označit hlavně jako science fiction, ale také jako fantasy má svoje neopakovatelné prvky. Zcela právem se řadí mezi neoblíbenější knihy těchto žánrů. Frank Herbert nás zde vezme na planetu Arrakis, kde se život a dovednosti otáčejí kolem mysteriózního koření. O to pochopitelně vznikne také válka bez konce. Mimo samotné knížky se román dočkal i dvojice filmových zpracování.

Dračí sága počínající Eragonem

Eragon je první z mnoha knih, které pojednávají o příbězích dračích jezdců. Série patří mezi nejčtenější knihy mezi fantasy tituly. Christopher Paolini zde dokázal v rámci mnoha knížek vnuknout život drakům i úžasným příběhům, které zažily se svými jezdci. Jedinou škodou je, že filmová adaptace se zdaleka neshledala s takovým úspěchem, jako knižní předloha.